Kapitán Petr Pála ocenil, jak Barbora Strýcová i Kateřina Siniaková zvládly dnešní dvouhry ve finále Fed Cupu. Obě jeho svěřenkyně v O2 areně ustály rozdílný...

Češky začaly finále ve velkém stylu. Od titulu je dělí jediná výhra

/FOTOGALERIE/ České tenistky vedou ve finále Fed Cupu nad Spojenými státy 2:0. První bod vybojovala Barbora Strýcová, která porazila 6:7, 6:1 a 6:4 mladou…

Praha - České tenistky vedou ve finále Fed Cupu nad Američankami 2:0 na zápasy a bod je dělí od jedenácté trofeje. Barbora Strýcová nejdříve zvládla emoce, v zaplněné O2 areně otočila duel se Sofií Keninovou a za dvě a tři čtvrtě hodiny zvítězila 6:7, 6:1 a 6:4. Druhou výhru přidala v roli české jedničky Kateřina Siniaková, která zdolala 6:3, 7:6 Alison Riskeovou.

Praha - "Bára! Bára!" neslo se vzduchem a tenistka Barbora Strýcová si slastně vychutnávala okamžiky slávy. Zasloužila si ovace po výhře nad Američankou Sofií Keninovou, díky níž získala pro český tým první bod ve finále Fed Cupu, v němž se loučí s reprezentační kariérou.

2:0! Po prvním dnu jsou Češky blízko k dalšímu trumfu ve Fed Cupu

Tenistky Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková vybojovaly v úvodním finálovém dnu Fed Cupu pro Českou republiku dva body. Další vítězství tenisového Fed Cupu je blízko. Zítra stačí Češkám vyhrát jeden ze tří plánovaných zápasů. V Praze je za titulem požene vyprodaná O2 arena. Nad Američankami vedou 2:0.

Češky vedou nad Američankami ve finále Fed Cupu 2-0. Bodovaly Strýcová i Siniaková - tenisové články a informace o tenisových turnajích přináší TenisPortal.cz.

Skvělé, Češky bod od triumfu! Strýcová zvládla drama, vyhrála i Siniaková - iSport.cz

Českým tenistkám chybí k dalšímu fedcupovému triumfu poslední bod. Ve finále s USA vedou po sobotních dvouhrách 2:0, když nejdříve Barbora Strýcová zvládla drama s 19letou Sofií Keninovou, kterou nakonec zdolala 6:7, 6:1 a 6:4, druhý bod pak přidala Kateřina Siniaková. Ta zdolala Alison Riskeovou 6:3 a 7:6 (2).

Soupeřky? Na banketu před finále Fed Cupu vypadaly jako parťačky! Češky i Američanky totiž zvolily ďábelsky červené šaty. Válka startuje až dnes na kurtech, party ovládly klid a mír.

Finále Fed Cupu: Strýcovou vyzve v souboji generací nastřelená Ruska - iSport.cz

Je blondýna, narodila se v Rusku, odešla s rodiči na Floridu, kde se o ni staral i Nick Bollettieri. A není to Maria Šarapovová. Na české tenistky zaútočí ve finále Fed Cupu možná příští velká hvězda světového tenisu – devatenáctiletá Sofia Keninová. Ta dnes v roli americké jedničky otevře program ve střetu generací proti veteránce Barboře Strýcové.